środa, 11 września 2013

koniec sezonu


W Szuwarach nadal dużo się dzieje. Mamy jeszcze gości, a jednocześnie już robimy posezonowe remonty.
W tej chwili malujemy ściany w pokojach i łazienkach, robimy drobne naprawy, wymieniamy niektóre meble  i  jakimś ''cudem'' mamy więcej pracy niż w sezonie;-)) Ogród wymaga dużo uwagi choć przecież już minął sezon kwiatowy, ale teraz trzeba przycinać/wycinać/przesadzać/palić rośliny/konserwować meble ogrodowe etc etc.
Jeśli idzie o wekowanie to zakończyłam sezon zamrożeniem żurawiny. Mam ''lekko'' dość wielkiego gotującego się gara, w którym nieustannie od czerwca coś się przetwarzało. Zal mi tych wszystkich mirabelek leżących na polnej drodze i marnujących się ale słoikom mówię BASTA, bo w końcu ile można!


Biel nadal u nas rządzi. W Werandzie przemalowały się stoły, fotele i lawy na biało. Nie nie ujdzie spod pędzla z białą farbą, nie mamy tez już ,,zamkowych'' ścian w domu z czerwonej cegły, bo za sprawą magicznego białego pędzla już mamy skandynawskie wnętrza;-))
Zimne poranki i wieczory w Szuwarach są teraz piękno mgliste. Za to za dnia jest jeszcze ciepło i słoneczne!
Niektóre byliny zakwitły albo mają ochotę zakwitnąć drugi raz ale nie wiem czy bliskie przymrozki nie udaremnią tych chęci. Za to Maciek pozostawił dla mnie pas wysokich traw, na których pająki tkają piękne pajęczyny a pierwsze przymrozki pozostawiają magiczną szadź. Jak widzicie u nas można zawsze znaleźć coś miłego dla oka o każdej porze roku.


Liczę na to, ze tegoroczna zima nie będzie taka dluuuuuuuga jak ostania i dobrniemy do wiosny szybciutko!
Tymczasem jak to we wrześniu są piękne wrzosy, dzięki którym początek jesieni jest taki piękny.A na koniec sprawy organizacyjne:

1 Będę wdzięczna wszystkim Szuwarowym Gościom za pozostawienie opinii na stronie tripadvisor, tu link: tripadvisor
2. Pożegnamy się wkrótce ze strona www.szuwary.com, powstaje właśnie nowa, lepsza i co najważniejsze NASZA strona, ale lekcja została pobrana a dla Was porada: nie korzystajcie z firm-krzakow przy tworzeniu stron www!!!

3majcie się moi czytacze i do usłyszenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz