piątek, 12 lipca 2013

Nasze Muzeum

W Krutyni mamy muzeum przyrodnicze, które mieści się w zabytkowej stodole mazurskiej tuz przy siedzibie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Aby zwiedzić muzeum trzeba zajść do biura M.P.K znajdującego się za budynkiem a drzwi muzeum zostaną otwarte nawet dla jednej osoby:-). Warto tu zajrzeć nie tylko dla samych eksponatów ale i z powodu ostatnich pasjonatów, którzy tworzą i dbają o to miejsce! Opowiedzą Wam ciekawe historie, o każdym eksponacie, który własnymi rekami najczęściej przygotowali, zdobyli lub zrobili...

Podaje za Internetem: "W Krutyńskim muzeum eksponowane są zwierzęta głównie ptaki - drapieżne, krukowate, wodne, występujące na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Kolekcja liczy ponad 200 eksponatów i stale powiększa się. Zwierzęta, które trafiają do muzeum są najczęściej ofiarami zderzenia się z samochodami, ogrodzeniami oraz liniami energetycznymi. W muzeum przedstawione są tez prace plastyczne o tematyce przyrodniczej, uczniów szkół podstawowych z terenu Parku. Wszystkie eksponaty zostały doskonale przygotowane przez dr Janusza Dynowskiego, jednego z najlepszych preparatorów w Polsce i za granicą. Niesamowitego uroku i naturalnego klimatu środowiska, w którym żyły zwierzęta nadaje świetnie dobrana szata graficzna przez fotografa, pana Waldemara Bzury oraz dekoracje plastyczne i wystrój stworzone przez pana Macieja Głąbińskiego". Poza stałą ekspozycją przedstawicieli fauny mazurskiej, można tu też zobaczyć organizowane co jakiś czas wystawy tematyczne.  

Wracając z muzeum  koniecznie trzeba zajrzeć do Centrum Rehabilitacji Bocianów,  gdzie udzielana jest im różnoraka pomoc. Obecnie znajduje się tu 9 maluchów wyrzuconych z gniazd, zostaną one odchowane, wyuczone bocianiego życia i wypuszczone na wolność o ile ich stan zdrowia na to pozwoli. 
Sa taaaaakie śliczne i można im ''prawie'' zajrzeć do gniazda bo są nisko umieszczone. 
Zapraszamy do krutynskiego muzeum!
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz