wtorek, 14 czerwca 2011

Pomysł Na Drewno

Wczorajszy i dzisiejszy dzień minął mi tak ekspresowo, że nie zdążyłam nawet jednego zdjęcia pstryknąć, ale od czego są archiwa? Poza standardowymi wypełniaczami czasu jak sprzątanie, gotowanie, zakupy i zajmowanie się dziećmi udało mi się zrobić ogórki małosolne, ciasto truskawkowe dla gości ( w ostatniej chwili), narwać kwiatu bzu na kolejne porcje kordialu i na bieżąco gotuję truskawki na dżem. W domu pachnie bardzo słodko-truskawko a cala trójka moich tez słodkich chłopaków śpi sobie - równie słodko - choć nie ma jeszcze 22.00!!! Zycie na wsi Krutyńskiej jest bardzo wyczerpujące;-) ale za to ile się dzieje! Ciągle ktoś nas odwiedza, ktoś się zatrzymuje i ogląda dom dopytując o szczegóły budowy jego albo Szuwarów. Chłopaki  z ekipy stolarskiej skończyli elewację i zabrali się za za taras. W środku Szuwarów kładą się tynki, ale za to bardzo opóźnia się kładzenie glazury, gdyż nie możemy doprosić się ekipy glazurników o powrót na miejsce pracy. Już słyszę głośne tik-tak, tik-tak i widzę jak grand opening w sierpniu bierze w łeb.....

Na obecnym etapie tak wyglądają Szuwary.


Przypomniałam też sobie, że chciałam już dawno powiadomić tych blogowiczów, którzy są też wielbicielami koni, że mamy tu przelotówkę końskiej trasy. Nasza szutrówka trochę pyli, ale za to możemy się do woli napatrzeć na konie i ich jeźdźców, a także bryczki czy zaprzęgi, których powożący przedkładają takie polne drogi nad asfaltówki, my zresztą też! Po drugiej stronie lasu mamy bardzo fajną stadninę koni, gdzie można oddać się hippice lub oglądaniu zawodów.
http://www.stadnina-galkowo.pl/

Widzicie ten fundament?To nasz kolejny projekt a dokładnie pomysł mego Macka na zajęcie zimą czy wtedy gdy nie dopiszą nam goście w Szuwarach (mam nadzieje ze nieczęsto;-)). Pomysł Na Drewno ma być pracownią artystyczną, gdzie Maciek zamierza wykonywać rożne rzeczy z drewna oczywiście. Będą to najróżniejsze ozdoby drewniane, litery-napisy, skrzynki, kosze, ozdoby świąteczne. Chcielibyśmy sprzedawać  te wyroby online, ale tez bezpośrednio z pracowni. Mam nadzieję być pomocną Mackowi w tych wycinankach, bo lubię takie ręczne robótki (wszystko prawie oprócz szycia). 3majcie kciuki za ten pomysł, bo jest dość nietypowy  (chyba?) jak na tutejsze warunki. Pracownię zaczniemy budować w lipcu, budynek będzie dość prosty wiec liczymy, że w ciągu miesiąca Pomysł Na Drewno będzie gotów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz